Відтепер Львів – молодіжна столиця України. Попри чималу кількість статусів і відзнак, цього року «місто семи вітрів» стало ще й центром рушійної сили суспільства. З цієї нагоди ХІ Екуменічний соціальний тиждень у Львові обговорюватиме тему «МолодьВіраПокликання». Майстер-класи, квести, тренінги, благодійний лідерський бал, День здорової молоді та безліч креативних заходів анонсує координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Оксана Іленьків.

Молодіжна столиця України – статус майбутнього

«Львів – місто для молоді! Молодь становитьблизько третини населення міста, понад 50 % працівників мерії – віком до 35-ти, а 73 % молодих людей не бажають переїжджати зі Львова. Львів – місто для саморозвитку та самореалізації! 66 університетів, численні заходи та події для молоді в різних сферах, 107 молодіжних організацій. Молодіжна політика – один з пріоритетів розвитку Львова, що передбачено і в стратегічному документі «Львів 2020». Особливий акцент в межах цього пріоритету зроблено на розвиток спортивної інфраструктури та культивування здорового способу життя в місті. Інший стратегічний документ, що є зараз на етапі розробки, – Стратегія прориву, спрямований на перетворення Львова на креативне місто. У цьому документі особливу увагу буде закцентовано на молодих людях, а відповідно саме для них будуть реалізовуватись нові проекти. Наше місто гідне носити статус Молодіжної столиці України», – йдеться у заявці міста Львова на участь у конкурсі «Молодіжна столиця України».

Тож 12 березня у Ратуші Олександр Ярема, заступник міністра молоді та спорту України, вручив Львову відзнаку «Молодіжна столиця України». Місто взяло участь у національному конкурсі «Молодіжна столиця України» та разом з іншими українськими містами позмагалося за статус найкращого міста для молоді. А 16 лютого у Києві відбулась презентація учасників конкурсу, де Львів отримав перше місце.

«Це велика честь і велика відповідальність, тому що це історичний момент: перша молодіжна столиця України… Думаю, що будуть десятки нових і якісних проектів, але все залежить від креативу самих молодих людей. Місто буде підтримувати, зокрема фінансово, організаційно. Ми маємо статус ІТ-столиці, культурної столиці, столиці кави, шоколаду, а статус молодіжної столиці – це статус майбутнього, бо молоді люди роблять завтрашній день нашої країни», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«Молодь нашого міста, зокрема студентство, завжди знало, що для того, аби бути рушійною силою, треба бути активними. Перемога на конкурсі – це така точка відліку, яка показує, що нам потрібно рухатися не з тією швидкістю, з якою ми рухалися, а треба вдвічі-втричі швидше. Зважаючи на те, що Львів завжди був готовий до нових викликів, скажу від всього студентства нашого міста «Ми готові!»», – заявив студентський мер Львова Олександр Николяк.

ЕСТ «Молодь – Віра – Покликання» мотивуватиме змінювати Україну на краще

У молодіжній столиці – молодіжні заходи і проекти. З ініціативи Інституту екуменічних студій, щорічний Екуменічний соціальний тиждень обговорюватиме тему «Молодь – Віра – Покликання». Отож дізнаємось, як кипить робота над форумом.

«Цього року стартує ХІ Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ), який традиційно продовжує впроваджувати все нові цілі та завдання. Цей рік ми вирішили присвятити молоді, оскільки саме молодь є рушійною силою в суспільстві, тому тема нашого заходу – «Молодь – Віра – Покликання».

Упродовж року щомісяця відбуватимуться кілька заходів, спрямованих на формування свідомості української молоді через навчання, семінари, дискусії та спільну діяльність. Ми намагаємося вплинути на розвиток соціальних процесів в українському суспільстві шляхом формування майбутніх лідерів крізь призму панельних дискусій та відкритих лекцій на теми, які заторкуватимуть формування культурної ідентичності, цінностей у суспільстві та збереження національної ідентичності», – розповідає координатор проекту «Екуменічний соціальний тиждень» Оксана Іленьків.


Цього року планують запросити велику кількість спікерів, зокрема Рефата Чубарова, Йосифа Зісельца, Мирославу Гонгадзе, Лілію Гриневич, Мирослава Мариновича та багато інших не менш цікавих доповідачів.

Нещодавно у нас в гостях була Еліс Бразел, яка є координатором проектів та програм в Університеті Калгарі (Канада) з департаменту віри та духовності. Вона прочитала лекцію на тему міжрелігійного діалогу, основними аспектами якої були освітні ініціативи, інклюзивний досвід та перспективи соціальних реформ.

Спільно з Міжнародним освітнім центром проводили відкриту дискусію «Плюси та мінуси освіти за кордоном», де молоді люди мали змогу почути, як відбувається навчання за рубежем. До нас також завітає почесний гість із Ватикану Юрій Тиховліс, який розповість про діяльність Святого Престолу держави Ватикан з приводу міграції.

Продовження в наступному номері.

Марта Більська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...