Що ви ніколи не почуєте про нього у сучасному світі? 

Щораз то популярнішим серед молодих людей стає святкування Дня св. Валентина – свята усіх закоханих, яке прийнято відзначати 14 лютого.

У цей час солодкі «валентинки», у яких щедро сиплються такі ж обіцянки солодкого життя, знову заповнять усі супермаркети, а з екранів телевізорів ми тисячі разів чутимемо слова: «кохаю» і «люблю».

Та чим же відрізняється справжня любов від тієї, яку ми бачимо у фільмах з обов’язковими хепі-ендами?

І чи існує універсальний рецепт щасливих стосунків між чоловіком і жінкою?

 Яка різниця між ...

Любов’ю і закоханістю?

Своїми думками про те, що таке правдива любов ділиться духівник руху «Справжня любов чекає» – о. Дмитро Романко.

 «У сучасному світі слово «любов» дуже часто вживають, але мають на увазі зовсім інше. Любов плутають з закоханістю: непідконтрольним почуттям, яке з’являється, як хвилі і підхоплює людину. Але так само, як швидко з’явилось, неочікувано може і зникнути. А любов – це рішення присвятити себе іншій особі, яке вимагає певних зусиль, наполегливості, рішучості, але найважливіше, що ця людина для тебе є настільки цінною, що ти готовий на все це заради неї».

 

Любов’ю і комфортом?

Дуже часто люди кажуть: «Я кохаю тебе, бо мені з тобою добре». Але це формулювання не має нічого спільного з коханням, бо такий підхід передбачає, що людина шукає у своєму партнерові тільки задоволення для себе. Коли закохані кажуть: «Твоя присутність позбавляє мене від болю самотності» – це егоїзм. Справжня любов – це коли ти хочеш реалізувати себе у іншій особі через служіння їй. Коли кохаєш, тоді мрія стає спільною на двох, тоді живеш одним життям з людиною.

 

Любов’ю і спільним проживанням закоханих до шлюбу?

«Якщо закохані живуть разом ще до того, як вступили у подружній стан, вони називають такі причини: «придивитися», «випробувати», але насправді це означає одне: «я в тобі невпевнений». У справжньому коханні ти не шукаєш: підійде чи не підійде, а ставиш запитання, чи я спроможний зробити тебе щасливим?». За словами о. Дмитра, саме формулювання: «підходимо чи не підходимо» одне одному є пасткою.

«Що означає «підійде»? Що мені зараз з тобою комфортно. Але можливо тобі не може бути комфортно, тому що ти повинен працювати над собою. Якщо ви вважаєте, що «підходите» одне одному, то ймовірно, ви разом не хочете розвиватися», – вважає духівник. 

Натомість шлюб – це рішення подарувати себе іншій людині. Подарунки ж назад не забирають.

«Справжнє кохання і спільне проживання двох людей до шлюбу можна порівняти із підніманням на вершину гори і прогулянкою у парку», – говорить священик. Якщо ти піднімаєшся на вершину гори, то не дивлячись на те, що це складно, небезпечно, може стати холодно, ти однаково піднімаєшся, тому що в тебе є ціль. Коли ж ти прогулюєшся парком, то як тільки почне накрапати дощ, повернешся додому, бо не маєш цілі. Ти просто гуляєш, але нікуди не прямуєш. Кохання – це піднімання на вершину. Воно вимагає цілі, наполегливості, рішучості та постійності у своєму прагненні.

 

Чи існує формула щасливих стосунків?

Багатьох закоханих сьогодні цікавить, чи є якийсь рецепт спільного щасливого життя.

«Існує ідеальна фігура любові – трикутник, де чоловік, жінка і Бог займають свої позиції, принаймні, так має бути для християн», – розповідає Галина Василиця, яка має досвід проведення передподружніх наук.

«Мудро будувати свої стосунки, спостерігаючи за виявом любові Бога до людини. Бог дає свободу, приймає наші рішення і не покидає нас, коли робимо помилки. Зрозуміло, що будуть сварки, непорозуміння і труднощі, адже ми – люди, і пристрасті бувають у нашому житті. Однак, коли є наріжний камінь, тоді й труднощі у стосунках є нескладними», – зазначає дівчина. 

«Напевно найуніверсальнішим рецептом щасливої сім’ї є любов, – розповідає щаслива дружина і мама Оксана Іванішин. – Cправжня жива любов, далека від кадрів романтичного фільму, яка змінюється, розвивається, вчиться чогось нового, часом слабне, але знов міцніє, розцвітає і дає плоди. І, може, знову по колу. І, може, безліч разів. Так легко захищати власне "Я" і так непросто побачити світ іншої людини її очима. Навколо нас багато чиїхось очікувань і бажань, але не завжди є розуміння та прийняття... І особливо боляче не знайти цього в серці найдорожчої людини. І однаково боляче, коли найближчі люди не отримують цього від тебе. Усе це дуже складно і дуже просто. Але просто лише з любов’ю. І з Богом, який завжди підкаже, бо Він і є Любов».

«Найважливіше, що зміцнює і будує наше подружжя – це Бог, – діляться своїм досвідом подружнього життя Юрій та Оксана Цегельські. – Тому ми говоримо з Ним кожен день через молитву. Ще ми не забуваємо про подяку і прощення, яке округлює наші кути життя. Ми знаємо, що Бог присутній у наших взаєминах від самого їх зародження. Але дозволити Йому бути поруч – це вибір, який ми мусимо повторювати щодня. Наша порада усім парам: моліться разом, може недовго і небагато, одну особливу молитву одне за одного і за вас як одне. Щоденно знайдіть час сказати Богові: «Дякую!». Любіть одне одного без жодного «але». Так ви щасливітимете щодня!».

 Мало хто знає, що альтернативою Дню св. Валентина є 8 вересня, коли християни вшановують мучеників Андріана і Наталію, яких вважають покровителями шлюбу. Але незважаючи на те, у який день року люди частіше говоритимуть про любов, хочеться, щоби ніколи не забувалося одне: свято любові – не свято одного дня, а справа усього людського життя.

Галина Андрусів

Фото коментаторів

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...