Продовження інтерв’ю, опублікованого в попередньому номері, з Юліаною (Наталією) Андрусів. Продовжуємо шукати відповіді на питання: для чого, до кого і з якою метою Бог приходить у цей світ? 

– Розкажи про себе як про особистість. Що в житті тебе наповняє?

– Я не могла б жити без любові, без пристрасті всередині. Якщо цього немає, тоді починаю в’янути, нудьгувати. Для мене важливо перебувати у стані внутрішньої закоханості, щоб жити і творити.

 Це такий глибокий умиротворений стан впевненості в тому, що любов є. Люди можуть це називати Богом, а я впевнена, це – Бог. Якщо починаю в’янути, то розумію, що розставила пріоритети неправильно: починаю втрачати зв’язок зі самим Життям. Тоді стараюся повертатися назад. Іноді повертатися значно важче, ніж починати спочатку.

– Поділись, будь ласка, яким ти бачиш Божий задум у своєму житті?

– Я завжди знала, що Бог є і Він мене любить. Навіть коли поводилася як неслухняна дитина, то відчувала, що мушу повернутися до Нього. Розумію, що без Його допомоги висохну та зів’яну. Люди у світі страждають, бо не розуміють, що Бог є, що Він готовий допомогти. Вони терплять від пошуків щастя, а саме Творець і є тим щастям.

Бог говорить до кожного. Щоб це почути, потрібно порозривати всі ниточки – залежності. Ми всі шукаємо любові, абсолютно всі. Бог і є любов. Він – найповніше запевнення нашої безпеки та прийняття. Він нас створив і тому знає, чим заповнити людське серце. Ми можемо шукати, можемо помилятися і ніколи не знайдемо Його досконало, на 100 %.

Ніхто не може сказати, що добре знає Бога. І я не знаю, і знати не буду. Він більший за мене, більший за Всесвіт. Можна побачити Його кроки до людини, зрозуміти, що це Він і що Він мріє, аби ми були щасливі. А людина відповідає, і не якось грандіозно, а маленькими кроками, як нерозумне сліпе кошеня. Найбільший закон для мене – це любов, всі інші ґрунтуються на ньому. Перед любов’ю всі м’якнуть, ніхто не може встояти, бо це єдине бажання серця. Усіх сердець.

Ця книга була написала в роздумах над Божими істинами та Його любов’ю. Вона ґрунтується на Святому Письмі, випливає з нього. Коли людина прислухається до Божого слова, то дозволяє Йому говорити. Я собі уявляла, як почувалася Богородиця в ніч народження сина, про що думав Йосиф, як було маленькому Немовляткові.

– Що для тебе є любов у людському вимірі?

– Це не почуття, не відчуття, це зовсім не романтика.

Сутність Того, Хто нас створив, – любов, і Він вчить людину такої любові. Нам відведено небагато часу на цій землі. Однієї миті мене не стане – залишиться тільки та любов, яку я принесла у світ. Я можу зачерпнути її справжню тільки в Бога – вона альтруїстична, чиста, незаплямована твоїми бажаннями, уявленнями про своє щастя і щастя іншої людини.

Бог не нав’язує своєї любові, і я не маю нав’язувати своєї. Любов змінює і того, кого люблять, і того, хто любить. Це – найбільша сила у світі. Це – ключі, які відчиняють усі двері. Любов – це життя. Якщо ти справді любиш, то даєш життя.

– Чи ти ставиш собі в житті якісь табу?

– Святий Августин сказав: “Люби і роби, що хочеш”. Цей вислів не означає свавілля. Перша частина речення не дозволяє тобі зробити нічого поганого, бо якщо любиш, то ти на це нездатен. Я ніколи не ставлю собі чітких табу. Знаю, що люблячи, не зможу нашкодити. Тобто моїм завданням не є вималювати собі заборони, а навчитися любити по-справжньому: себе, ближнього, Бога. Любов покаже тобі правильний напрямок, а не заборони.

 

Спілкувалася Наталія Ліхновська

Фото Андрія Бомчика

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...