Час Різдва вже близько. У цій передсвятковій метушні кожен із нас мимоволі призадумується: для чого, до кого і з якою метою Бог приходить у цей світ? Відповіді на ці запитання, напевне, шукаємо глибоко у своєму серці, відклавши всі клопоти на задній план.

Саме тоді приходить усвідомлення, що новонароджений Ісус у серці кожного з нас, і Він щодня до нас усміхається. Особливо 40 днів перед Своїм приходом у світ. Як це, коли Бог усміхається, у своїй книзі описала Наталія Юліана Андрусів.

 – Наталю, що тебе надихнуло написати цю книгу?

– Мене надихає те, що йде з глибин мого єства. Це щось спокійне і мирне, що йде поряд із моїм жвавим й активним життям. Той спокій, який завжди є в мені, дає мені ці живильні соки.

У житті довкола нас дуже багато причин для тривоги і негативу, тож треба відновлюватися зі своїх внутрішніх радостей, чистої надії. Я точно знаю, що є надія, що є любов, що є радість, що все має свій сенс. Це дає мені внутрішню силу, а вона – енергію.

– Напевне, тобі до душі такі невеличкі історії. Ти додала у книгу «кроки» на щодень, які потрібно робити. Чи ти хотіла повчити людей?

– Я нічого не пишу з наміром когось повчати, радше – навпаки. Мрію, що людина щось прочитає, почує і так наче навчиться сама. Те саме стосується і Божих істин – не можна їх накидати комусь примусово, а потрібно подати так, щоб людина сама хотіла їх прийняти. Бог не нав’язливий – Він стукає і чекає, Він хоче нашого щастя.

Я хотіла, щоби книга була практичною. Оці кроки – це практичні моменти. Це би мало виглядати так: іди і зроби! Звичайно, якщо не хочеш виконувати крок – не варто, хочеш зробити якусь свою постанову на день – будь ласка!

Ця книга може бути підказкою: може, саме сьогодні я би хотів примиритися з Богом у таїнстві сповіді. Хтось може забути в передріздвяній біганині про такі прості духовні кроки, без яких і Різдво буде несправжнім Різдвом.

– Як би ти хотіла, щоби твої книги читали?

– Люди мають право читати так, як забажають. Хтось може день у день, крок за кроком. Як автор, я би не рекомендувала читати кілька оповідок відразу. Читачі самі зізнаються, що не хочуть читати все підряд, а відчувають потребу подумати над кожною. Хтось може перечитати все відразу. Можливо, так йому підказує внутрішнє чуття. Читай як бажаєш!

Я би дуже хотіла, щоби людина придбала книгу, і вона перестала бути моєю, а стала її. Вона вже її, а не моя.

– Наталю, а чи читаєш «Усміх малого Бога» без претензій на редагування?

– Читаю як читач і не шукаю помилок. Як у минулому помічник головного редактора видавництва знаю, що після кількох редагувань ще можна знайти помилки. Однак, якщо книга вийшла, то шукання помилок для мене вже табу. Хай зайва кома там мала бути або я мала її там забути. Навіть читаючи свою книгу кілька разів, щоразу відкриваю її для себе по-новому.

– Чи ти робиш перерви в писанні?

– Ні, бо писання – не робота, тому не маю потреби від цього відпочивати.

До прикладу, їду у трамваї і мене надихає щось почуте чи побачене. Потім до цього моменту знайдуться потрібні слова. Я розцінюю ці підказки як Божий знак, що треба писати. От і пишу далі.

– Розкажи про себе як про особистість. Що в житті тебе наповняє?

– Я не могла б жити без любові, без пристрасті всередині. Якщо цього немає, тоді починаю в’янути, нудьгувати. Для мене важливо перебувати у стані внутрішньої закоханості, щоб жити і творити.

Продовження в наступному номері.

 

Спілкувалася Наталія Ліхновська

Фото Андрія Бомчика

Домашня Церква

dalibor
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...