Літо уже на порозі. Воно зазвичай асоціюється з теплом, відпусткою, відпочинком. А це означає вилазки на природу, мандрівки, море, гори, час, проведений із сім’єю, або ж удвох поки діти у бабусів-дідусів чи… у таборі. І як цей активний відпочинок поєднувати з відвідинами Літургії, спілкуванням з Богом? Відповідь на ці питання демонструють, зокрема, християнські літні табори для дітей, які організовують при храмах УГКЦ під назвою «Канікули з Богом». Про один з них розповім сьогодні більше.

 Табір організовують отці-редемптористи храму Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, (оо. ЧНІ) у м. Львові. Відбудеться він з 18 по 24 червня 2018 року у м. Яремче.

Саме там розташований Реколекційно-відпочинковий дім ім. митр. Андрея Шептицького, збудований та освячений у 2014 році. У будинку розміщена капличка, кухня з рефектарем та 19 кімнат.

Тут проводять реколекції для груп, духовні зустрічі для мирян та їхніх душпастирів й організовують відпочинок для дітей і молоді. Реколекційний дім може прийняти одразу близько сорока осіб.

 Табір «Канікули з Богом» відбувається раз на рік. Аніматори разом зі священиком вибирають духовне наповнення, тему. Діти спільно ходять у гори, моляться, відвідують Службу Божу, розважаються, грають в ігри, малюють, виготовляють речі своїми руками.

«Головна мета такого табору, щоб діти, які ходять до храму познайомилися і побули разом, а батьки трішки відпочили від них. Користь від цього є всім. Бо й батькам часом потрібно побути наодинці», – зазначає о. Юрій, настоятель храму.

Учасниками табору можуть стати діти від 9 до 14 років.

п. Степан на волонтерських засадах долучається до організації табору, займається господарськими питаннями і розповідає, що в таборі, окрім отця-супровідника, є ще четверо аніматорів, які працюють з дітьми в групах, організовують рухливі ігри, конкурси, дискотеки.

Перебування в таборі оплачують батьки. Вартість – 2500 грн. Сюди входить проживання, чотириразове харчування та переїзд автобусом.

Є діти, які їздять щороку і не пропустили ще жодного табору.

«Найкращі канікули, які можуть бути – це канікули з Богом. Завдяки отцям і такій особливій програмі діти мають можливість почуватися ближче з Богом. І навіть природа, гори, м. Яремче дає дітям змогу знаходити особливі стежки до Нього. Важливо, що вони комунікують між собою у різних групах і на різні теми. Це об’єднує дітей і змушує їх змінюватися та більше довіряти Богові. Діти, які їдуть вперше, переймають особливий досвід, бо вони відчувають, що можуть бути більш самостійними і шукають більше підтримки в Господа. Минулого року темою табору було «Відновлення Хрещення» і деякі діти були дуже здивовані, що зможуть знову символічно пережити те, що відбулося з ними в дитинстві. Для них було великим відкриттям: знову біла сорочка, знову кроплення водою, сходження в ріку. Це все було для них чимось фантастичним. Такі враження дають дітям можливість і далі працювати над собою наступного року», – розповідає п. Оля, мама шести дітей.

Якщо ж говорити про відпочинок християн загалом то, на думку о. Юрія, передовсім кожному потрібно визначитися з питанням: «Що для мене означає відпочинок?». Фактично відпочинком є кожна неділя. Бог відпочив і людину закликає до відпочинку. Але відпочинок – це спілкування з тим, з ким нам є добре. Якщо Бог є для нас тягарем, то ми поїдемо відпочивати і від нього. А якщо Він є для нас люблячим батьком, то, їдучи на відпочинок, ми продовжимо спілкування з Ним.

«В людини є ритм спілкування з Богом, так само як снідати і вечеряти. Тож якщо вона їде відпочивати, то особисто вирішує чи відпочиватиме від всіх, всього, і навіть від Бога, чи ні. Потрібно поставити собі питання: «Чи моє перебування з Богом є відпочинком для мене, чи навпаки – працею?». Якщо це праця, то, їдучи на відпочинок, ми тоді й від Бога відпочиватимемо, а якщо моє перебування з Богом – це відпочинок, то ми ще більше роздумуватимемо й спілкуватимемося з Ним», – зазначає священик.


Іноді влітку ми їдемо на відпочинок далеко від домівки, на море, в гори, в іншу країну і не можемо потрапити на Літургію у храм Української Греко-Католицької Церкви, бо його там просто немає. Тоді духівник радить піти на Літургію до іншого храму, католицького чи православного, помолитися там. «Йти туди треба не заради цікавості, а для того, щоб побути з Богом. Адже все залежить від того, чи є спілкування з Богом цінністю для мене, коли я їду кудись відпочивати?» – підсумовує о. Юрій.

Тож насолоджуймося літом, відпочиваючи, шукаймо нагоди поспілкуватися з Богом. З досвіду літніх християнських таборів поєднати активний відпочинок з молитвою не так уже й важко. Вдалого всім відпочинку.

Анна Грапенюк

Фото http://www.cssr.lviv.ua/about/monasteries/rek_vid_Jaremche/

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...