Чи вмієте ви покладатись на Господа? Адже християнство – не просто віра в те, що Бог існує. Це ще й впевненість, що Він поруч за будь-яких обставин, може творити дива і в нашому житті. Легко довіряти, коли все добре. Але коли маємо труднощі, хворіємо – наскільки просто тоді покладатись на Небесного Батька? Для мене це надскладне завдання. Серце прагне віддатись Його волі, а розум нашіптує зовсім інше. Тому далі поговоримо про те, чи можна навчитись довіряти Господу; про небесних святих та земних людей, які навчать нас цього.


Продовження матеріалу, опублікованого в попередньому номері. Спогади
вірян, які попри погрози і арешти, були відданими своїй Церкві до кінця.

У нашій хаті хрестили дітей

Жінка розповідає, що після 80-х років священики та миряни УГКЦ ставали відважнішими та переховуватись усе ще доводилось. У липні 1980 р. у хаті Пальчикевичів охрещували їхню внучку. О. Роман Єсип зі своїм помічником приїхали зі Львова, щоби відслужити Літургію. Зібралось до 30-ти людей. Наприкінці Служби Божої до хати прийшов голова сільради, запідозрив щось, бо побачив біля хати багато пар взуття. П. Марія встигла заховати священиків у ліжку і накрити периною та покривалом.

8–10 березня згадуватимемо сумну річницю для усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви. Саме тоді у 1946 році відбувся Львівський псевдособор, після якого УГКЦ змушена була діяти у підпіллі аж до початку 90-х років. 

 Що пережили у ті часи віряни, які попри погрози і арешти були відданими своїй Церкві до кінця? Пропонуємо розповідь людини, яка брала активну участь у житті підпільної Церкви.   

«Пливе червоний змій, який зруйнує наші церкви»

 89-річна п. Марія Пальчикевич згадує пророчі слова блаженного Василя Величковського, який проводив місії у її рідному селі Завадові на Стрийщині у 1938 році. 

Пам’ятаю,як у дитинстві моя бабуся завжди запалювала стрітенську свічку перед молитвою. Вона також ставила свічку на підвіконня, коли розпочиналася гроза.

Уже скоро, 15 лютого, відзначають Стрітення Господнє. У цей день у церквах освячують свічки та воду. Стрітенська свічка, як і вода, зберігається в кожній родині, бо має надзвичайну здатність допомагати у найскладніші періоди життя. Ми вирішили дізнатись більше про належне  використання стрітенської свічки.

Продовження інтерв’ю, опублікованого в попередньому номері, з Жан Емануель Ютен, спеціально запрошеним гостем на Х Екуменічному соціальному тижні у Львові.

–  Також багато дискусій точиться навколо Ваших міркувань про мігрантів. Недоброзичливці приписують Вам завелику опіку над ними. Ми б хотіли почути вашу думку. Ви підтримуєте мігрантів у Європі?

–  Це дуже складне питання. Я вважаю, що ми маємо підтримувати людей, які були змушені покинути власну країну. Особливо якщо їх переслідують. Нам необхідно простягнути руку допомоги їм. Люди тікають тому, що не бачать сенсу свого існування вдома, не мають надії на майбутнє. І вони сподіваються, що якщо вони переїдуть в Європу – це буде певним філіалом раю для них. Але таким способом проблеми не завжди будуть вирішені. Тому вважаю, що ми маємо приймати людей, які у безвиході, але також маємо зобов’язувати їх розвивати себе.

Домашня Церква

Наталія Ліхновська
Дух свідчитиме… Як відомо, в грецькій мові поняття «мученик» передається словом «свідок», таким чин... Безперечно, власні зусилля для самоконтролю важл...
Ніна Поліщук
Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
Наталія Ліхновська
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
Наталія Ліхновська
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
Мартa Гладкa
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Марія Гаврилишин
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Олена Гриньків
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Ліда Батіг
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
Марія Голяш
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
Сніжана Зелінська
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
Наталія Ліхновська
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...