«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»
Джон Галл «Бачити в темряві»

У ролі незрячої людини я відчувала себе дуже самотньою. У цьому світі залишилась лише присутність моєї темряви. Це найбільш глибока зустріч людини із своїми відчуттями, почуттями, станом, своїм Я та Творцем.

Незрячість наче забирає в тебе увесь зовнішній світ, залишаючи за ним тільки відгуки – звуки. Усе потойбічне твоїй внутрішній реальності перетворюється в щось замкнене, неповне, недоступне. Ти перестаєш бачити, і начебто ти перестаєш існувати для інших, а вони для тебе.

 Комунікація можлива через вимушений взаємозв’язок. Склалось враження, що ти можеш бути лише почутим, але не побаченим. Не бачити інших – означає не комунікувати з ними. Відчувати чи чути інших – це єдиний шлях комунікації.

Невербальність стає занадто обмеженою, і це надзвичайно втомлює. Адже потрібно докласти чимало зусиль, аби привернути увагу інших до себе, і щоб бути точно впевненим, що цієї уваги тобі достатньо для співжиття. 80 % невербального спілкування втискається в 2%, які так само нелегко прочитати в сенсорних повідомленнях від того, хто супроводжує незрячого.

Визначально важливими стають: взаємодія, розмова, контакт (чуттєвий). Спілкування як таке для незрячої людини може бути ефективним тоді, коли комунікація, інтеракція та перцепція постають як єдине ціле.

Присутність іншого – джерело усвідомлення незрячого в тому, що він перебуває й в світі інших людей, в соціумі, в сім’ї, в колі. Сліпий наче завжди сам, він один на один із темрявою. Проміннями світла в його бутті стають звуки і тактильні відчуття.

У ролі сліпої людини я відчула ще більшу потребу в іншому. А також образу на всіх цих «інших», які не комунікували зі мною, не брали за руку, не описували зовнішній світ, події, людей довкола. Мені дуже був потрібен хтось, аби зв’язував мою вічну внутрішню темряву та усвідомлення себе як особи із зовнішнім світом та іншими особами.

Незрячість – це твоя особиста темрява, яка дуже чітко відчуває темряву інших – коли твоє перебування поруч когось ще не означає твою справжню присутність поруч них.

Не бачити – не означає не існувати, але не бачити – дуже часто означає не існувати для інших.

Блог Анни Оленської

Домашня Церква

Цінувати. Навчитися цінувати все, що маю. Зберігати внутрішню чистоту і вмиротвореність. Бути в рівн...
dalibor
«Разом із Пеггі Блу ми довго читали «Медичний словник». Це її улюблена книжка. Вона захоплюється хворобами і запитує себе, які...
dalibor
«…Архетип незрячого вказує на втрату самоусвідомлення, западання в сон, відчуття небуття, перетворення в ніщо. Існувати – значить бути видимим.»Джон Галл...
З кожним роком у Львові збільшується кількість сакральних споруд. Сучасні архітектори послуговуються...
Ден пішов добровольцем до Національної гвардії у перших рядах.  Новини про нього ми дізнаємось від його молодшої сестри, яка періодично...
Не так давно «Духовність» проводила інтернет-опитування щодо формату викладання християнської етики в школах. Тема актуальна і цікава, тож в мене...
Англійський письменник Вільям Коллінз колись сказав: "У житті кожної людини, напевно, знайдуться хви...
В наш час дуже часто звучить питання із знаками оклику – в чому моє покликання, як знайти його, ві...
   Очень тяжело говорить о мире во время войны. Еще тяжелее говорить о нем в памятные дни, которые м...
dalibor
«Маловіре! Чого ти засумнівався?», - звернувся Ісус до Петра, коли той, злякавшись сильного вітру, почав потопати. Такий брак певності може...